A magasépítő technikus képzés érettségire, elsősorban szakirányú – építészeti szakgimnáziumi – érettségire épül. A képzési idő előbbi esetben egy, utóbbi esetben két év. Az elméleti képzési idő aránya: 60%. A gyakorlati képzési idő aránya: 40%.
A továbbtanulni, vagy a képzés után munkát vállalni szándékozó diákjainkat képző intézményünk a közismereti tantárgyak nélküli egy éves technikusi évfolyamon a szakmai tárgyak elméletére és gyakorlati alkalmazására tanítja.
A képzés a technikus évfolyamon zárófeladattal zárul, amelynek elkészülte a szakmai vizsgára bocsájtás feltétele. A képzés végén a jelölt szakmai vizsgát tesz, mely írásbeli, gyakorlati és szóbeli vizsgarészekből áll.
lásd: Építészeti szakgimnázium képzésnél
Az építés és a néha vele járó bontás az ember ősidők óta végzett tevékenysége. Az építőipar a nemzetgazdaság húzóágazata. Az építészeti szakgimnáziumi és a technikumi szakképzés az építészet, az építőipar számára képez szakembereket, akik tevékenységük során az építmények – épületek, műtárgyak – építésével, és megújításával, átalakításával, felújításával, foglalkoznak. A foglalkoztatási paletta széleskörű. Az építőipari szakemberek rendkívül keresettek a munkaerőpiacon. A képzési követelmények teljesítését követően a kétkezi munkától az elméleti tudást növelő egyetemi tanulmányokig találhat magának munka- és továbbtanulási lehetőséget a tanulmányait befejező diák.
Az ország húsz építőipari szakgimnáziumában tanuló diákok évről évre tanulmányi versenyeken mérettetik meg tudásukat. A versenyek közül az ágazati szakgimnáziumban tanulók számára (9-12. évfolyam) és a technikumi évfolyamban tanulók számára külön versenyt írnak ki. A tanulmányi versenyek helyezettjei többletpontokat és bizonyos esetekben egyetemi ösztöndíjat is kaphatnak a továbbtanulásukhoz.
Az iskola építészeti szakképzéseiben résztvevő diákok és tanáraik számos veszprémi és Veszprém környéki épületet és műtárgyat újítottak meg.
Veszprém Eötvös Károly u. 1. iskola@tancsicstechnikum.hu tel: +36 88 420 267 OM azonosító: 203066/011